PRIMAR

Luni - Miercuri 09:00 - 13:00
Joi - Vineri 13:00 - 15:00

VICEPRIMAR

Luni - Miercuri 13:00 - 15:00
Joi - Vineri 09:00 - 13:00

Inscrie-te in audienta!

Acceseaza adresa de mai jos pentru a te inscrie in audienta la Primar sau Viceprimar

Ma inscriu in audienta

Încă un pas spre construirea sediului ACOR la Șag

02 Ianuarie 2020, la ora 18:14 / Publicat în Dezvoltare rurală
Încă un pas spre construirea sediului ACOR la Șag

A fost emisă autorizația de construcție și pot demara lucrările pentru construirea unui sediu al Asociației Comunelor din România în Șag.

Vă reamintim, instituția a ales să își deschidă un sediu în comuna noastră, iar anul trecut Consiliul Local Șag a aprobat darea în folosință a unui teren pe care să se construiască un sediu al filialei Timiș. Terenul, în suprafață de 2.153 mp, aparține Primăriei, este amplasat în zona PUZ Vest și este dat în folosința A.C.O.R. pe o perioadă de 49 de ani. Aici va fi construit un centru de pregătire de aproximativ 900 mp.

În prezent, A.C.O.R. Timiș are peste 260 de angajați. Deschiderea centrului ar aduce noi locuri de muncă pentru locuitorii comunei, iar contribuția la bugetul local ar ajunge la peste 250 000 lei anual. Pe lângă avantajele financiare, comuna noastră va beneficia și de sălile de curs sau de sala de conferință de aproximativ 200 de locuri. Pe lângă toate aceste avantaje, comuna Șag va apărea pe harta țăriica locație a Filialei A.C.O.R. Timiș.

TOP