PRIMAR

Luni - Miercuri 13:00 - 15:00
Joi - Vineri 09:00 - 13:00

Inscrie-te in audienta!

Acceseaza adresa de mai jos pentru a te inscrie in audienta la Primar sau Viceprimar

Ma inscriu in audienta

Editorial Jurnalul de Sag Noiembrie 2019

02 Ianuarie 2020, la ora 17:29 / Publicat în Cuvântul Primarului
Editorial Jurnalul de Sag Noiembrie 2019

In orice sistem, fie el politic, administrativ sau de altă natură, rezultatul muncii unei echipe ține atât de calitatea profesională a membrilor acesteia, cât mai ales de felul în care e condusă. Prin urmare, performanța apare când ambele cerințe sunt satisfăcute.

Un sistem se poate reforma atunci când cei mai buni sunt implicați. Când cei de bună credință sunt ascultați. Și când motivele reformei și schimbării sunt sincere, oneste și în folosul celor mulți.
Străduința de a îmbina toate acestea trebuie să fie un îndreptar de onoare pentru fiecare lider. Pentru fiecare conducător, administrator sau politician.

În ceea ce ma privește, ca PRIMAR nu pot accepta compromisuri, mai ales când vine vorba de administrație. Asta fiindcă rămân convins că politicul nu trebuie sa interfereze cu aceasta. Administrația sănătoasă și îndreptată către nevoile comunității, trebuie separată clar de politic. Locul politicului este în Parlament,așa cum locul administrației este în mijlocul comunității.

Prin urmare, voi aduce tot efortul și priceperea mea alături de cei care susțin și cred în aceste principii și valori.

Cu toată considerația,
Roșu Flavius Alin