PRIMAR

Luni - Miercuri 09:00 - 13:00
Joi - Vineri 13:00 - 15:00

VICEPRIMAR

Luni - Miercuri 13:00 - 15:00
Joi - Vineri 09:00 - 13:00

Inscrie-te in audienta!

Acceseaza adresa de mai jos pentru a te inscrie in audienta la Primar sau Viceprimar

Ma inscriu in audienta

Dezbatere publică, în sala de Consiliu a Primăriei Șag

02 Ianuarie 2020, la ora 18:11 / Publicat în Administrație social-comunitară
Dezbatere publică, în sala de Consiliu a Primăriei Șag

 În data de 9 decembrie, începând cu ora 18, în sala de Consiliu a Primăriei Șag va avea loc o dezbatere publică pe tema unui schimb de terenuri între Primărie și Mitropolia Banatului.

Mai precis, Biserica Ortodoxă Șag a înaintat o cerere către Primăria Șag, prin care solicită un schimb de terenuri, în vederea construirii în comuna noastră a unui Centru Social pentru persoane vârstnice, în parteneriat cu Fundația Filantropia și Mitropolia Banatului.
Terenurile în discuție sunt în suprafață de 707 metri pătrați (în PUZ Vest), respectiv 1.500 de metri pătrați (pe strada II - lotul școlar), care sunt în proprietatea Primăriei Șag, în schimbul unei parcele de 3.626 metri pătrați (curtea școlii și școala veche - actualul muzeu), aflată în proprietatea Parohiei Ortodoxe Șag. În acest sens, a fost întocmit și un studiu de oportunitate care a fost înaintat reprezentanților Primăriei, iar acum autoritățile invită toți cetățenii interesați să afle mai multe detalii în cadrul dezbaterii publice.

TOP